Kalendarium

Kalendarz imprez

Zdrowie

Przesunięcie terminu szczepienia

Przesunięcie terminu szczepienia
Punkt szczepień TOPMED w Zbąszynku otrzymał informację, że szczepionka na szczepienia w Zbąszynku dotrze do punktu szczepień dopiero 24 lutego, jednak nie wiadomo o której godzinie. Z tego powodu podanie I i II dawki szczepionki przeciw wirusowi SARS-CoV-2 wyznaczonej na 24 lutego br. zostaje przeniesione na dzień następny czyli na 25 lutego br.. Godziny szczepień tak jak ustalono wcześniej. Zapraszamy zatem na czwartek 25 lutego br.
Prosimy osoby, które będą szczepione w kolejnych tygodniach o zaglądanie na nasza stronę internetową. Podawać będziemy tygodniowe informacje dot. terminów szczepień.

Koordynator ds. szczepień

Gminny koordynator ds. szczepień
Burmistrz Zbąszynka na prośbę Wojewody Lubuskiego powołał gminnego koordynatora ds. szczepień. Koordynator jest łącznikiem między wojewodą, burmistrzem i punktem szczepień. Informuje społeczność lokalną o najistotniejszych działaniach w zakresie szczepień, organizuje dowóz uprawnionych osób do punktu szczepień, wyjaśnia zasady i procedury szczepień. Natomiast KOORDYNATOR NIE REJESTRUJE CHĘTNYCH DO SZCZEPIEŃ, NIE POWIADAMIA ZAREJESTROWANYCH OSÓB O TERMINIE I GODZINIE SZCZEPIEŃ. Nie ma takich uprawnień, nie ma wglądu do bazy danych. Nie wie kto i kiedy będzie szczepiony. To jest zadanie punktu szczepień oraz ogólnopolskiej infolinii.

Dowóz do punktu szczepień

W Gminie Zbąszynek kilkanaście osób zostało już zaszczepionych przez Mobilny Zespół Szczepiący TOPMED Zbąszynek. Kolejne szczepienia osób leżących już 18 lutego br. Natomiast do punku szczepień, także w tym dniu, zaproszono 30 osób na pierwsze szczepienie oraz 30 osób na drugie szczepienie.
czytaj dalej

Badania mammograficzne

Dnia 8 kwietnia 2021 r. przy Przychodni Lekarskiej w Zbąszynku przeprowadzane będą w mammobusie bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. Panie, które nie będą spełniały tych warunków będą mogły mieć wykonane badania odpłatnie w cenie 130 zł. 
czytaj dalej

Mobilny Zespół Szczepiący

W Gminie Zbąszynek kilkanaście osób zostało już zaszczepionych przez Mobilny Zespół Szczepiący TOPMED Zbąszynek. Kolejne szczepienia osób leżących już 17 lutego. Natomiast do punku szczepień, także w tym dniu, zaproszono 30 osób na pierwsze szczepienia oraz 30 osób na drugie szczepiena. W piątek rozpoczęły się szczepienia uprawnionych nauczycieli z Gminy Zbąszynek. Drugie szczepienia odbyli pracownicy pomocy społecznej.
Przypominamy, że informacji o terminie szczepień udziela podmiot, u którego zostaliśmy zarejestrowani. Punkt szczepień TOPMED Zbąszynek tel. 785 199 919 oraz 887 199 919, czynny w godz. 9:00-17:00. Dowóz osób do punku szczepień mozna zgłaszań pod nr 693 989 143, czynny 7:00 - 18:00.

II dawka szczepionki już podana

W Gminie Zbąszynek ponad 88 osób tj. 32,8% w wieku 80+ przyjęło już II dawkę szczepionki Pfaizera. Wszystkich uprawnionych z tej grupy wiekowej jest 268 osób. Szczepienia przebiegają sprawnie, co jest zasługą dobrze zorganizowanego zespołu szczepiącego TOPMED Zbąszynek. W następnym tygodniu kolejnych 30 osób przyjmie I dawkę oraz 30 osób II dawkę. Przypominamy, że jest możliwość dowozu osób do punktu szczepień. Szczegóły w informacjach poniżej.

Podziękowania i życzenia

11 lutego obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. A następnego dnia OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ OPIEKUNA.  Pytanie o sens choroby i bólu jest jednym z najtrudniejszych, dlatego też w tych dniach nie możemy zapominać o tym, jak ważne jest pochylenie się nad człowiekiem cierpiącym i jego opiekunami, poświęcając im swoją uwagę i czas. W sytuacji cierpienia nie wystarczy jedynie odpowiednia terapia, ogromnie potrzebne jest ludzkie ciepło i zainteresowanie.
Burmistrz Zbąszynka oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku przesyłają wszystkim Chorym życzenia powrotu do zdrowia, a Opiekunom dziękują za wielkie oddanie i  opiekę nad potrzebującymi pomocy i wsparcia. Od ich humanitarnej postawy zależy zdrowie, a niejednokrotnie również i życie pacjentów.

Załączniki

Dowóz na szczepienia

Zgodnie z decyzją Wojewody Lubuskiego, Burmistrz Zbąszynka zatwierdził formy dowozu osób do punktu szczepień przeciwko COVID-19. Osoby niepełnosprawne (także jego opiekun, jeśli zachodzi taka potrzeba), tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień w Przychodni w Zbąszynku, które mają wyznaczone terminy szczepień, a nie mają możliwości dojazdu do punktu i z powrotem mogą zgłaszać potrzebę dowozu pod nr tel. 693 989 143, w godz. 7:00 – 18:00.
czytaj dalej

Nadal można się rejestrować

Osoby 70+ i 80+ nadal mogą rejestrować się na bieżąco. Jednak obowiązują terminy szczepień tylko do 31 marca. Pacjenci zarejestrowani, ale z uwagi na brak miejsc do szczepienia w terminie do 31 marca, trafiają na listę rezerwową/dodatkową. Gdy zwiększy się limit szczepionek na tydzień (obecnie30) to wówczas, z listy dodatkowej te osoby zostaną powiadomione i zaszczepione. Najefektywniejszym sposobem rejestracji jest infolinia 989, gdyż tam konsultant, w razie braku miejsc w Zbąszynku zaproponuje inny punk szczepień w okolicy Zbąszynka. Można także rejestrować się poprzez e-skierowania /IKP/ oraz SMS tel. 664 908 556.
W Gminie Zbąszynek uprawnionych do rejestracji jest 861 osób. Szczepienia odbywają się w każdą środę między godz. 15:00 - 17:00.

CHCESZ SIĘ ZASZCZEPIĆ, ZGŁOŚ SIĘ !!!

Chcesz wiedzieć, od kiedy dla Twojej grupy rozpocznie się rejestracja do szczepień wypełnij formularz.  Jak można się zgłosić?
  1. Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
  2. Na adres e-mail, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
  3. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
  4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość e-mail z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
  5. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.
Uwaga! Osoby, które wysłały formularz zgłoszenia chęci szczepienia, otrzymują zwrotne e-maile w ciągu do 24 h. Wszystkie zgłoszenia, dla których wyświetlił się ekran potwierdzający zgłoszenie, zostały zapisane.
Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.
Szczegóły:kliknij
 
1 2 3 4 5 6 ... 9 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego