Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

„POMYSŁOWY TEAM” w Kręcku

W dniu 29.10.2022 r. grupa osób z niepełnosprawnościami „POMYSŁOWY TEAM” zaangażowała się społecznie do akcji sadzenia drzewek. Akcja została przeprowadzona w ramach projektu mieszkańców Kręcka „ZAGRAJMY W ZIELONE” finansowanego przez IKEA INDUSTRY. Każdy z uczestników wybrał sobie drzewko, które zasadził, a następnie oznaczył je drewnianą tabliczką ze swoim imieniem. Tabliczki zostały wykonane przez uczestników podczas zajęć plastycznych metodą wypalania. Następnie uczestnicy odwiedzili remizę Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie zapoznali się z tajnikami służby pożarniczej.
Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału grupy „POMYSŁY TEAM” w tym projekcie
czytaj dalej

"Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023 nabór wniosków

Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku ogłasza nabór wniosków w ramach Program resortowy Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023. Zgłoszenia osób wymagających takiego wsparcia  http://zbaszynek.pl/system/pobierz.php?id=3822 można składać w terminie do dnia 04.11.2022r. do Ośrodka Pomocy Społecznej ul. Kosieczyńska 4,  66-210 Zbąszynek lub pod nr. tel. 68-384-91-02 lub email: ops@zbąszynek.pl
czytaj dalej

„ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ” - edycja 2023

Gmina Zbąszynek w 2023 roku zamierza przystąpić do realizacji programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” – edycja 2023 współfinansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego. W związku z powyższym Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku, przeprowadza rozeznanie potrzeb wśród mieszkańców  naszej gminy w odniesieniu do w/w programu.
czytaj dalej

RAJD ROWEROWY SENIORÓW

W dniu 11 października 2022 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora, odbył się rajd rowerowy  dla seniorów „Gmina znana i nieznana - Rogoziniec".  Tegoroczna trasa rajdu została opracowana przez grupę rowerową Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wiodła ze Zbąszynka do Rogozińca i z powrotem. Seniorzy pokonali łącznie dystans 20 km,  co zasługuje na ogromne uznanie. Jak na zamówienie w tym dniu dopisała piękna pogoda. Słońce i dobre humory towarzyszyły uczestnikom w czasie całej wycieczki. Podczas rajdu uczestnicy podziwiali piękno naszej małej ojczyzny. Okazją do odpoczynku był  postój na strzelnicy w Rogozińcu, gdzie na uczestników czekała gorąca zupa przygotowana przez firmę PHU Emkrzych z Nądni.  Dzięki uprzejmości Pana Jana Mazura seniorzy mieli okazję zwiedzenia strzelnicy oraz wysłuchania historii Bractwa Kurkowego. Nie mogło również zabraknąć czasu na grzybobranie.  Dziękujemy seniorom za udział w imprezie i zapraszamy za rok…
czytaj dalej

„ŚNIADANIE Z BURMISTRZEM” W RAMACH OBCHODÓW ZBĄSZYNECKIEGO ŚWIĘTA SENIORÓW

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Zastępcy Burmistrza Zbąszynka - Jana Makarewicza z  Radą Seniorów Gminy Zbąszynek, kierownikami jednostek organizacyjnych gminy oraz sołtysami. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku – Jan Mazur oraz ksiądz proboszcz Jerzy Kordiak, Spotkanie było okazją do przedyskutowania spraw nurtujących środowisko zbąszyneckich seniorów oraz przedstawienia włodarzom potrzeb i oczekiwań tej grupy naszych mieszkańców.   
Podczas spotkania Zastępca Burmistrza Zbąszynka podziękował wszystkim osobom działającym na rzecz osób starszych za ich zaangażowanie i oddanie w prowadzone działania  oraz omówił najważniejsze kwestie prowadzonej przez lokalny samorząd polityki senioralnej, przedstawił efekty zrealizowanych już działań oraz plany na przyszłość.
czytaj dalej

LISTA JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA

                                                                     

Załączniki

ZBĄSZYNECKIE ŚWIĘTO SENIORA

PIKNIK SENIORÓW NA POŻEGNANIE LATA

W dniu 09 września 2022 roku seniorzy z Gminy Zbąszynek spotkali się przy Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie, żeby oficjalnie pożegnać tegoroczne lato.  Spotkanie miało charakter pikniku sportowo – integracyjnego.  Organizatorem imprezy była Rada Seniorów Gminy Zbąszynek we współpracy z  Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbąszynku oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zbąszynku.  Uczestników spotkania odwiedził Burmistrz Zbąszynka – Wiesław Czyczerski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej – Jan Mazur,  którzy witając seniorów życzyli wszystkim dobrej zabawy i zapewnili o trosce samorządu lokalnego o osoby starsze w naszej gminie. Podczas spotkania podpisana została deklaracja o współpracy lokalnego samorządu i przedstawicieli służby zdrowia  w zakresie ochrony i promocji zdrowia na terenie Gminy Zbąszynek.
Dla uczestników imprezy  przygotowano zabawy ruchowe, które wyzwoliły we wszystkich moc energii i humoru oraz nutę zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło występu zespołu „Dąbrowszczanka”, który zaprosił wszystkich do wspólnego biesiadowania.   W trakcie pikniku seniorzy korzystali z poczęstunku przygotowanego przez firmę PHU Emkrzych z Nądni. Muzycznie imprezę uświetnił Pan Janusz Śmiałek, który porwał seniorów do wspólnego tańca. Podczas spotkania seniorom jak na zamówienie dopisała piękna, słoneczna pogoda. Impreza upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.
czytaj dalej

WYSTAWA „MAGIA KOLORÓW”

W dniu 05.09.2022 r. w galerii Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy „MAGIA KOLORÓW”.  Na wystawie zostały zaprezentowane prace plastyczne wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami z grupy „Pomysłowy Team” z Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Wystawę można zwiedzać do dnia 16.09.2022 r. Wstęp wolny.  Serdecznie zapraszamy
czytaj dalej

WIZYTA WOJEWODY LUBUSKIEGO

W dniu dzisiejszym w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku nastąpiło oficjalne przekazanie kluczy do mieszkań wspomaganych dla seniorów z Gminy Zbąszynek. W uroczystości uczestniczył Wojewoda Lubuski - Władysław Dajczak, Burmistrz Zbąszynka - Wiesław Czyczerski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku – Jan Mazur, członek Zarządu Powiatu Świebodzińskiego – Marcin Minta oraz członkowie Zarządu Rady Seniorów Gminy Zbąszynek W krótkich okolicznościowych przemówieniach Wojewoda Lubuski i Burmistrz Zbąszynka zwrócili uwagę na ważny aspekt jakim jest dla każdego samorządu troska o najstarszych obywateli i organizacja działań pomocowych dla seniorów. Wojewoda Lubuski pogratulował władzom Zbąszynka realizacji tak ważnego społecznie zadania a następnie wręczył klucze ośmiu seniorom, którzy od dnia dzisiejszego zamieszkają w budynku przy ul. Kosieczyńskiej 4 i będą korzystać z usług w mieszkaniach wspomaganych.  
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 19 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego