Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Dodatek gazowy

Facebook

ŚWIATEŁKO POKOJU W OPS

W dniu 21.12.2022r. harcerze ze Związku Drużyn ZHP w Zbąszynku odwiedzili nasz OPS by przekazać Światełko Pokoju. Podczas spotkania zostały złożone życzenia świąteczno – noworoczne. Dziękujemy za pamięć. Czuwaj!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: ŚWIATEŁKO POKOJU W OPS

ŚWIĄTECZNA ATMOSFERA W TEATRZE

Dnia 14.12.2022r. na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze, wzięliśmy udział w spektaklu teatralnym pt. „Opowieść wigilijna” w Teatrze J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Spektakl wprowadził nas w świąteczny nastrój oraz wywołał wiele emocji i refleksji. Dodatkową niespodzianką było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który miał torbę pełną prezentów i obdarował grzeczne dzieci. Wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci, dziękujemy Regionalnemu Ośrodkowi Polityki Społecznej w Zielonej Górze oraz Ośrodkowi Adopcyjnemu w Gorzowie Wielkopolskim za możliwość uczestnictwa we wspaniałym wydarzeniu.
czytaj dalej

KWARTALNE SPOTKANIE GZI

Dnia 07.12.2022r. w sali konferencyjnej Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku odbyło się ostatnie kwartalne spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Zbąszynku. Podczas spotkania podsumowano działalność Zespołu w 2022r. oraz został przedstawiony plan pracy Zespołu na kolejny rok 2023r. Kolejne spotkanie GZI odbędzie się w marcu 2023r.
czytaj dalej

RADA SENIORÓW PODSUMOWAŁA MIJAJĄCY ROK

9 grudnia 2022 roku w siedzibie Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie Rady Seniorów Gminy Zbąszynek. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, który przedstawił seniorom informacje na temat realizowanych na terenie gminy inwestycji oraz działaniach samorządu na rzecz seniorów. Podczas spotkania podsumowano działalność Rady w 2022 roku, omówiono i oceniono zrealizowane zadania oraz przedstawiono zamierzenia na rok 2023.  Za największy sukces mijającego roku uznano organizację Zbąszyneckiego Święta Seniora a w szczególności „Senioriady” Członkowie Rady omówili sprawę organizacji w karnawale Balu Seniora. Poruszono również temat przygotowań do obchodów 100-lecia Zbąszynka. Pan Krzysztof Krzywak poinformował zebranych  o zmianach w służbie zdrowia, które nastąpiły w miesiącu grudniu br. wraz z przejściem lekarza POZ -  Waldemara Wolskiego na emeryturę oraz o planowanych działaniach w podstawowej i specjalistycznej opiece zdrowotnej na terenie naszej gminy. Na koniec spotkania Burmistrz Zbąszynka oraz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku złożyli członkom Rady życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Kolejne spotkanie Rady odbędzie się w pierwszych miesiącach 2023 roku, na którym  ustalony zostanie  Roczny Plan Działania Rady Seniorów na 2023 r.
czytaj dalej

PRACOWITY DZIEŃ ŚW. MIKOŁAJA W GMINIE ZBĄSZYNEK

Dnia 06.12.2022r. podtrzymując tradycje mobilny Święty Mikołaj odwiedził i obdarował upominkami dorosłe osoby z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Zbąszynek. Spotkanie wywołało wiele radości i uśmiech na twarzach i zostało uwieńczone życzeniami świątecznymi. Podczas odwiedzin Święty Mikołaj nie zapomniał również o upominkach dla spotkanych osób.
czytaj dalej

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W „POMYSŁOWYM TEAM”

Dnia 06.12.2022r. Święty Mikołaj odwiedził grupę „Pomysłowy Team” i obdarował uczestników upominkami. Podczas spotkania zaśpiewano „Sto lat” jednemu z uczestników z okazji jego urodzin. Ponadto zaproszeni goście złożyli życzenia świąteczne. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.
czytaj dalej

"POMYSŁOWY TEAM" W TEATRZE MUZYCZNYM W POZNANIU

03 grudnia 2022 r. OPS zorganizował wyjazd osób z niepełnosprawnościami z grupy "Pomysłowy Team" do Teatru Muzycznego w Poznaniu. Musical "ZAKONNICA W PRZEBRANIU".
obfitował w przepiękną oprawę muzyczną oraz dużą dawkę humoru. Uczestnicy wyjazdu wrócili z niezapomnianymi wrażeniami po spektaklu
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 23 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego