Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 08-12-2023

KONCERT MIKOŁAJKOWY

06.12.2023r. odbył się Koncert Mikołajkowy. Lokalni artyści zachwycili na scenie występami, a rękodzielnicy na świątecznym jarmarku umożliwili uczestnikom poszerzenie swoich kolekcji o wyjątkowe i niepowatarzalne ozdoby świąteczne. W ramach Koncertu Mikołajkowego odbyła się również Wigilia Miejska, mieszkańcy częstowali się barszczem, pierogami oraz krokietami, a w Bongo mogli ogrzać się zimowymi herbatami autorstwa ekipy ZOK oraz osłodzić czas pysznymi piernikami. Kolejną atrakcją było zapalenie świątecznej instalacji. Po koncertach Zbąszynecki Ośrodek Kultury odwiedził wyjątkowy gość. Święty Mikołaj wysłuchał życzeń dzieci a Mikołajka częstowała je krówkami. Dziękujemy, że byliście z nami. Do zobaczenia z rok!
07 i 08 Grudnia to dni, w których dzieci mogły korzystać z wyjątkowej Karuzeli Weneckiej, a Świąteczna instalacja otwarta będzie do 06 Stycznia!
czytaj dalej
 • 01-12-2023

AFERA W MAGISTRACIE PREMIEROWO

Spektakl „Afera w Magistracie” miał swoją premierę 25.11.2023 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury. Dzień później, spektakl mogli obejrzeć kolejni widzowie. Podczas obu dni frekwencja dopisała, podwójny „sold out” był potwierdzeniem osiągniętego sukcesu.
Afera w Magistracie, to komedia z dreszczykiem tajemnicy. Pracownicy Urzędu Miejskiego, w kolejny dzień po mocno zakrapianym bankiecie zostają wmieszani w intrygę. Tajna misja pod kryptonimem „Lawenda”, w którą zamieszana jest Pani Poseł ma uchronić okoliczne lasy przed ich wycinką. Pracownicy dwoją się i troją, żeby uratować honor i dobre imię Pani Burmistrz. Ta natomiast, zasłaniając się chwilowymi zanikami pamięci, nie ma świadomości co się dzieje w jej gabinecie. Jedynym ratunkiem wydaje się być kurier, który przypadkowo pojawia się w Urzędzie. Zupełnie nieprzypadkowo urząd odwiedza także petent Marcel Mojtała z kolejnymi pomysłami na biznes. Losy wszystkich bohaterów zaczynają się przeplatać, a aromat lawendy unoszący się w powietrzu, nie pomaga w racjonalnej ocenie sytuacji.
 
Obsada: Joanna Spychała, Barbara Zjawin, Grażyna Wajs – Burakiewicz, Milena Greczycho, Maria Bręk, Piotr Czyczerski, Patrycja Kosicka, Grzegorz Górczewski, Marek Bonecki, Dorota Góral, Maria Karolczak
Autor scenariusza oraz reżyser spektaklu: Malwina Kubicka
Produkcja spektaklu: Zbąszynecki Ośrodek Kultury  
czytaj dalej
 • 01-12-2023

KATOLICKI TEATR EDUKACJI

01.12.2023 r. przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych naszej Gminy zasiedli na widowni podczas spektaklu "Pocahontas" Katolickiego Teatru Edukacji.
czytaj dalej
 • 16-11-2023

SŁAWEK UNIATOWSKI: THE BEST OF KONCERT

14.11.2024r. odbył się wspaniały, klimatyczny koncert Sławka Uniatowksiego. Kameralne wydarzenie było częścią II Zbąszyneckiej Jesieni Teatralnej. Wokaliście akompaniował uzdolniony pianista Szymon Szczot. Artyści zachwycili publiczność aranżacjami znanych i lubianych utworów Andrzeja Zauchy i Zbigniewa Wodeckiego. W repertuarze pojawiły się również autorskie kompozycje, na które widownia czekała z zapartym tchem. Dziękujemy muzykom za niesamowite przeżycia, a widowni za liczne przybycie. 
czytaj dalej
 • 13-11-2023

FILHARMONIA

Dziś po raz kolejny w ZOKu zagościła muzyka. Artyści z Lubuskiego Biura Koncertowego opowiadali dziś dzieciom historię pewnego klarnetu. Dziękujemy za występ!
czytaj dalej
 • 13-11-2023

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY

11 Listopada, jak co roku, Grupa Poddasze Związek Drużyn ZHP Zbąszynek wystąpiła w Koncercie Niepodległościowym, który jest częścią oficjalnych obchodów Święta Niepodległości miasta Zbąszynek. Koncert miał uroczysty charakter i zachwycił wszystkich obecnych. Dziękujemy harcerzom za piękny występ, a widowni za liczne przybycie.
czytaj dalej
 • 08-11-2023

SPEKTAKL "ODERWANIE", TEATR S

04.11.2023r. w ramach II Zbąszyneckiej Jesieni Teatralnej na deskach sali koncertowej wystąpił Teatr S. "Oderwanie", to performatywny spektakl gdzie główną rolę grają muzyka, ruch i scenografia. Spektakl zachwycił nas swoją głęboką, egzystencjalną tematyką, dotyka natury istnienia i jego, często burzliwego, przebiegu. Dziękujemy artystom i widowni. Do zobaczenia w przyszłym roku! 
czytaj dalej
 • 04-11-2023

ILUZJONISTA MAGIC MITORAJ

27.10.2023 Zbąszynek został oczarowany niesamowitym występem Iluzjonisty Magic Mitoraj. Waz z asystentką, iluzjonista zaangażował w występ widzów i wprawił wszystkich w zachwyt. Jeszcze długo będziemy wspominać latający stolik czy niekończący się sznur! 
czytaj dalej
 • 26-10-2023

BALET "NIEZNANY ŚWIAT CZARODZIEJÓW"

Artyści Fundacji Art Dance Baby 25.10.2023r. za pomocą tańca współczesnego przenieśli nas do "Nieznanego Świata Czarodziejów" w reż. Mariny Novikowej inspirowanego Harrym Potterem. 70 tancerek zaprezentowało swoje umiejętności na deskach sali widowiskowej, tworząc magiczną atmosferę, która unosiła się w powietrzu jeszcze długie godziny po występie. 
Występ ten otworzył II Zbąszynecką Jesień Teatralną, która potrwa aż do 01.12.2023r. 
 
czytaj dalej
 • 24-10-2023

TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W ramach Tygodnia Głośnego Czytania 24.10.2023r. ZOK odwiedziła Grupa Krasnoludków z Niepublicznego Przedszokla "Pod Muchomorkiem". Specjalnie dla dziaci Pani Dyrektor ZOK, Malwina Kubicka, czytała książkę "Kicia Kocia poznaje strażaka". Dzieci zostały zaproszone na scenę sali widowiskowej gdzie uważnie słuchały kolejnej pzygody ich ulubionej bohaterki.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 58 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego