Kalendarium

Kalendarz imprez

NARODOWE CZYTANIE 2023

W piątek 01.09.2023 w Parku ZOK odbyło się widowisko słowno – muzyczne na podstawie fragmentów powieści „Nad Niemnem” E. Orzeszkowej pt. „3. Ogniwa Miłości” w reż. Malwiny Kubickiej. Wydarzenie zorganizowano w ramach akcji Narodowego Czytania.
W Gminie Zbąszynek była to już kolejna edycja, w którą zaangażowali się wspólnymi siłami Burmistrz Zbąszynka wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego oraz mieszkańcy Zbąszynka.
Specjalnie przygotowana scena znajdowała się w tym roku w Parku za Zbąszyneckim Ośrodkiem Kultury. Zainteresowanych widowiskiem powitały osoby z Grupy Pomysłowy Team rozdając specjalnie przygotowane na tę okazję zakładki do książek. Uczestnicy widowiska mogli również skorzystać z wyjątkowej okazji i ozdobić swoje wydanie "Nad Niemnem" okolicznościową pieczęcią tegorocznego Narodowego Czytania.
 
czytaj dalej

KONCERT SŁONIA

Poznański raper Słoń wystąpił na koncercie 26.08.2023 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury. Imprezę poprowadził i supportował   znany ze scratchingu Dj Soina.
Koncert o charakterze klubowym zgromadził pod sceną rzesze fanów, którzy bawili się wspólnie z raperem. W trakcie koncertu nie zabrało w set liście takich utworów jak: Sicario, Klasyg czy Szczerze. Organizatorem wydarzenia był Zbąszynecki Ośrodek Kultury wraz z agencją Copa.pl.
czytaj dalej
 • 23-08-2023

DNI ZBĄSZYNKA 2023 - OD KUCHNI

Organizatorem dwudniowego wydarzenia na Targowisku Miejskim był Zbąszynecki Ośrodek Kultury. Patronat honorowy nad imprezą obejmował Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski. Wsparcie techniczne i merytoryczne wraz z przygotowaniem i uprzątnięciem terenu stanowili pracownicy Urzędu Miejskiego w Zbąszynku.
Przygotowanie punktu kulminacyjnego imprezy  to 60 godzin pracy przypadających na 1 pracownika ZOK-u w dniach 10.08-15.08.2023. Przy wydarzeniu pracowało 8 pracowników ZOK. W strefie organizatora gościliśmy ponad 200 osób dziennie (muzyków, wokalistów, realizatorów dźwięku i świateł, obsługi technicznej i innych osób pracujących przy realizacji 20 godzinnego programu artystycznego. Występy artystyczne oklaskiwało łącznie 10 000 widzów.
Firma, która kompleksowo zapewniała usługę gastronomiczno – rozrywkową to Oławska 13. Wyjątek stanowiło jedno stoisko lokalne: WATMAN. 
czytaj dalej
 • 23-08-2023

DNI ZBĄSZYNKA 2023

DNI ZBĄSZYNKA 2023
W dniach 12-13 sierpnia 2023 r. na Targowisku Miejskim w Zbąszynku odbyły się obchody związane z Dniami Zbąszynka. Dwudniową imprezę poprowadził konferansjer Alex Niebrzegowski. Była to część kulturalna obchodów (sportowe relacje na stronie www.osir.zbaszynek.pl).
SOBOTA:
W ramach obchodów 100 -lecia miasta Zbąszynek, o godzinie 14:00 na płycie boiska (obiekty OSIR Zbąszynek) mieszkańcy utworzyli napis Zbąszynek. Następnie przy dźwiękach Orkiestry Dętej z Babimostu odbył się przemarsz ulicami Zbąszynka na plac z fontannami, gdzie Burmistrz Zbąszynka zakopał Kapsułę Czasu. Tę część wydarzenia uświetniła Kapela Koźlarska z Dąbrówki Wielkopolskiej.
Program na scenie wystartował punktualnie o godzinie 16:30. Oficjalnego otwarcia obchodów dokonał burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski i Malwina Kubicka Dyrektor ZOK.  W pierwszej części koncertowej, na scenie  zaprezentowali się raperzy Kabe i Asster. Kolejno koncert muzyczny wykonał Wiktor Dyduła z zespołem. Sobotnią gwiazdą wieczoru była Lanberry którą supportowali: Milena Jakubowska i Piotr Grobys (wokaliści Studia Piosenki). Sobotni wieczór zakończył się imprezą taneczną w wykonaniu DJ: Elvas i Tim Heart.
 
czytaj dalej
 • 01-08-2023

ESCAPE ROOM

14 lipca dotarła do nas informacja, że w naszej Bibliotece został ukryty diament. Ten szlachetny kamień został skradziony brytyjskiej Rodzinie Królewskiej. Do akcji poszukiwawczej włączyły się trzy grupy dzieci i młodzieży. Nie było łatwo, ogromny upał, zapadający zmierzch i presja czasu nie sprzyjały poszukiwaczom. Ale kiedy w ruch poszły, lupy, latarki UV, narzędzia do łamania kodów oraz współpraca pomiędzy uczestnikami, akcja poszukiwawcza, cennego klejnotu, zakończyła się sukcesem. Dziękujemy Grzegorz Lassota
czytaj dalej
 • 14-07-2023

WYSTAWA 100-LECIE MIASTA

Polecamy zatrzymać się przy Wystawie Wielkoformatowej, by na moment przenieść się do przeszłości. ????
100-letnia historia Zbąszynka, w przysłowiowej pigułce bogata jest w teksty źródłowe oraz grafiki, rozmieszczone na 40 ścianach. Wszystkie moduły zostały podzielone tematycznie. Wybór tekstów i zdjęć, projekt i skład graficzny to ponad 500 godzin pracy, autorki wystawy - Malwiny Kubickiej.
Życzymy przyjemnego odbioru !
czytaj dalej
 • 14-07-2023

LETNIA LABA - MALINÓWKA

We wtorek, 11.07.2023 r. w ramach „Letniej Laby w Bibliotece” wybraliśmy się na wycieczkę do Gospodarstwa Naturalnego „Malinówka”. 
Gospodarstwo leży we wsi Drągowina pod Nowogrodem Bobrzańskim, a właściwie jakieś pół kilometra od wsi, tuż pod lasem. Dookoła rozciągają się las i łąki, przy domu płynie dziki strumień. Jest tam jak w bajce. 
 
czytaj dalej
 • 14-07-2023

SPOTKAJMY SIĘ W SOBÓTKĘ

W sobotę, 08.07.2023 r. odbył się punkt kulminacyjny projektu pt. „Spotkajmy się w sobótkę”, który polegał na zorganizowaniu koncertu Zespołu Śpiewaczego Dąbrowszczanka z repertuarem pieśni sobótkowych. Zespół do udziału w wydarzeniu zaprosił artystów i śpiewaków z całego regionu. Na scenie prezentowały się kolejno zespoły: Srebrne Nutki (Senior – Wigor Zbąszynek), Roman Modrzyk (Zbąszynek), Wesoła Ferajna (Zbąszyń), Osoria (Szczaniec), Perły Sumsiodki (Siedlec), Tęcza (Kolsk). Wszystkie zespoły przygotowały koncert o charakterze wakacyjnym. W podziękowaniu za występ artyści otrzymali upominki: wachlarze i gry piknikowe. Część artystyczna wydarzenia zakończyła się koncertem Kapeli Zza Winkla (Nowy Tomyśl). O zmroku rozpoczęła się potańcówka pod platanami.
Wydarzenie miało charakter otwartego pikniku w przestrzeni miejskiej. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pośrednich i bezpośrednich poczęstunek.
Projekt został dofinansowany w ramach programu FOLKOLOVE – program wsparcia zespołów ludowych, tanecznych i śpiewaczych, kwotą 4000 zł.
Organizator: Regionalne Centrum Kultury i Animacji w Zielonej Górze
czytaj dalej
 • 14-07-2023

WERNISAŻ PRAC BARBARY JUNDZIŁŁ

W sobotę, 08 lipca 2023 r. w Galerii Zbąszyneckiego Atelier odbył się wernisaż rysunku i rzeźby autorstwa Barbary Jundziłł. Zgromadzonych gości powitała Malwina Kubicka (dyrektor ZOK) oraz autorka prac.
Po symbolicznym przecięciu wstęgi, nastąpiło otwarcie wystawy dla zwiedzających. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie oraz za liczne przybycie. Zachęcamy do oglądania wystawy w godzinach otwarcia Domu Kultury, a poniżej prezentujemy sylwetkę artystki.
 
czytaj dalej
 • 03-07-2023

TEATR SEMAFOREK NIE MA WAKACJI

Teatr Dziecięcy Semaforek nie ma wakacji. Aktorzy przygotowują się do premiery nowego spektaklu pt. „Kropla Wody”. We wtorek podpatrzyliśmy ich na próbie. Przed nimi sporo pracy, ale my już wiemy, że ten spektakl będzie wyjątkowy. „Kropla Wody” to historia o mieszkańcach małego miasteczka, którym włada Burmistrz Kranik. Miasteczko radzi sobie z wszechobecną suszą. Pewnego dnia, szacunek do wody, burzy pojawienie się tajemniczego gościa, który buntuje mieszkańców. Pragnienie życia w lepszym świecie, przyćmiewa rozum. Pogoń za tym co nie istnieje, niszczy uczucia empatii i wrażliwości. Do czego doprowadzi chęć posiadania, dowiecie się oglądając spektakl.
Spektakl ma charakter edukacyjny.
Scenariusz i reżyseria: Malwina Kubicka
Obsada: Liwia Korbanek, Adam Ratyński, Jakub Burakiewicz, Milan Korbanek, Zuzanna Bartkowiak, Maja Wojtkowiak, Zofia Dzieciątkowska, Liliana Hołowacz, Lukrecja Kubacka
Produkcja: Zbąszynecki Ośrodek Kultury
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 56 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego