Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 17-04-2023

LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE FINAŁ WOJEWÓDZKI - INSTRUMENTALIŚCI 2023

W niedzielę 16 kwietnia 2023 r. odbył się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury po raz drugi Finał Wojewódzki dla Instrumentalistów z Województwa Lubuskiego w ramach programu Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Do finału zgłosiło się 22 muzyków. Tuż po godzinie 12:00 rozpoczęły się próby, poprzedzone rejestracją w Biurze Organizatora. Każdy Finalista otrzymał pakiet startowy w postaci dyplomu za udział, napoju, słodkiej przekąski i upominku rzeczowego. Organizatorzy zadbali też o tzw. „poczekalnie” w oczekiwaniu na rozpoczęcie finału. W poczekalni wydzielona była część rekreacyjna oraz szwedzki stół z poczęstunkiem. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał pizzę, którą serwował foodtrack Party Pizza Bus.
II Finał LKA. Instrumentaliści otworzyła Dyrektor ZOK Malwina Kubicka, która powitała wszystkich uczestników. Każdy z finalistów został należycie przedstawiony na scenie. Akustycy (Wojtek i Przemek) zadbali o to , by prezentacja sceniczna odbyła się na najwyższym poziomie. Rada Artystyczna w składzie: Krzysztof Mroziński (przewodniczący), Rafał Gojdka, Agnieszka Rybicka, oceniała finalistów zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami, w ramach czterech kategorii wiekowych.
Na Zbąszyneckiej scenie zagrały: perkusje, keyboardy, pianina, gitary elektryczne i klasyczne oraz werbel. Po wszystkich wykonaniach Rada Artystyczna udała się na obrady. W oczekiwaniu na werdykt, zgromadzona na Sali widownia wysłuchała przepiękny koncert akustyczny w wykonaniu Agaty Hańdziuk i Eweliny Kurowskiej.
 
czytaj dalej
 • 04-04-2023

LKA RECYTACJA 2023

We wtorek, 04.04 w Klubie Muzycznym Bongo odbyły się przesłuchania gminne do etapu powiatowego Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kat. recytacja. Rada Artystyczna w składzie: Malwina Kubicka (przewodnicząca), Marta Wieczorek, Irena Sobieraj – oceniali 15 wykonań w trzech kategoriach wiekowych.  Przesłuchania rozpoczęły się od rejestracji w biurze organizatora, gdzie każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy wraz z numerem. Każdy z uczestników kolejno prezentował się na scenie.
Poniżej przedstawiamy nominacje do ETAPU I – powiatowego, który odbędzie się 22 kwietnia 2023 r.  w Centrum Kultury i Biblioteki w Szczańcu. Start godz. 11:00
 
czytaj dalej
 • 04-04-2023

NORMALKA DLA SZKÓŁ

3 Kwietnia 2023 w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbył się spektakl teatralny pt. "Normalka".
Występ odbył się dwukrotnie dla uczniów CKZiU Zbąszynek
Monodram Adama Andryszczyka opowiadał historię Bołtrysia (w tej roli gorzowski aktor - Jan Mierzyński) alkoholika, którego podczas pijackich wizji nawiedza jego zmarły kolega Andryś. Wspaniała muzyka skomponowana przez Marka Popisa i projekcje multimedialne stworzone przez Bartosza Bandurę niesamowicie potęgują doznania podczas godzinnego spektaklu o potrzebie zrozumienia, akceptacji i walki z samym sobą.
czytaj dalej
 • 04-04-2023

ARTYSTYCZNE POPISY VOL.3

W piątek, 31 marca br. odbyło się niezwykłe wydarzenie pod nazwą „Artystyczne Popisy”. To właśnie w tym dniu, na jednej scenie „popisywali się” uczestnicy wszystkich sekcji artystycznych, działających w strukturach ZOK, prezentując swoje umiejętności taneczne, wokalne i muzyczne. Dodatkowo w holu odbyła się wystawa prac młodych artystów Zbąszyneckiego Atelier, a przed wejściem do budynku ZOK wystawa malarzy należących do sekcji Rysunek i Malarstwo.
Była to już trzecia edycja wydarzenia. Kolejna już 21 czerwca. Zapraszamy!
czytaj dalej
 • 03-04-2023

LKA PIOSENKA - ETAP GMINNY

We wtorek, 28.03 w Klubie Muzycznym Bongo odbyły się przesłuchania gminne do etapu powiatowego Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kat. piosenka. Rada Artystyczna w składzie: Krzysztof Mroziński (przewodniczący), Przemysław Podębski, Kamila Suwiczak – oceniali 21 wykonań w trzech kategoriach wiekowych. Przesłuchania rozpoczęły się od rejestracji w biurze organizatora, gdzie każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy wraz z numerem. Każdy z uczestników kolejno prezentował się na scenie. Wszyscy zaśpiewali utwory polskie. Jedna z wokalistek zaśpiewała a’capella, jedna z wokalistek zaśpiewała własny utwór. Po wszystkich przesłuchaniach był czas na pamiątkowe zdjęcie i rozmowy z członkami Rady Artystycznej.
czytaj dalej
 • 03-04-2023

FILHARMONIA

We wtorek 28.03 br. w Sali widowiskowej odbył się koncert pt. ,,Jak bandura z sopiłką rozmawiały" w ramach cyklu koncertów edukacyjnych, których organizatorem jest Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz”. Koncerty przeznaczone są dla przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem w Zbąszynku.
czytaj dalej
 • 03-04-2023

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

W poniedziałek 27/03 w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru, zaprosiliśmy najmłodszych mieszkańców Zbąszynka na żywą lekcję o teatrze. Na nasze zaproszenie odpowiedziały grupy z Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem Jeże, Motylki ,Jagody oraz Żabki.
Spotkanie poprowadziła Malwina Kubicka, która opowiedziała o tym czym jest scenografia i rekwizyty teatralne oraz na co składa się kostium aktora. Dzieci obejrzały fragmenty spektakli Teatru Semaforek i Teatru 18+. Chętni odegrali małe etiudy. Był też czas na grę o emocjach. Największą atrakcją cieszyła się przymiarka rozmaitych peruk.
Dziękujemy za odwiedziny!
czytaj dalej
 • 03-04-2023

TEATR 18+ W ZBĄSZYNIU

W piątek, 24 marca Teatr 18+ wystąpił w Zbąszyniu ze sztuką "Folwark Krystyny". Sala była wypełniona po brzegi, a owacje na stojąco świadczyły o pozytywnym odbiorze sztuki. Dodajmy, że występ teatru odbył się w ramach zbliżającego się niedługo Światowego Dnia Teatru. Dziękujemy Zbąszyńskiemu Centrum Kultury za Zaproszenie.
czytaj dalej
 • 03-04-2023

XV JARMARK Z JAJEM

Niewątpliwym zwiastunem nadchodzącej wiosny jest organizowany co roku w Kosieczynie Jarmark z Jajem????.
Impreza co roku odbywa się 19 marca w imieniny Józefa. Głównym organizatorem jest KGW Kosieczyn, a prowadzącymi: Jan Mazur i Maria Dobry.
Impreza odbywa się pod patronatem Regionu Kozła. ZOK zabezpieczał imprezę od strony technicznej. WSZYSTKIM GRATULUJEMY!!!!
czytaj dalej
 • 20-03-2023

STAND-UP W BONGO

W Sobotę, 18 Marca br. w Klubie Muzycznym Bongo odbył się wieczór STAND-UP. Impreza rozpoczęła się tuż po godz. 18:00. Na scenie zaprezentowali się Bartosz Byczkowski, Michał Mimi Zenker i Wojtek Kamiński. Gospodarzem spotkania był znany w Zbąszynku z wielu występów - Paweł Reszela. Impreza upłynęła w bardzo pozytywnej atmosferze. Publiczność dopisała. Dziękujemy za gromkie brawa i bisy.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 54 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego