Kalendarium

Kalendarz imprez

 • 20-03-2023

DZIEŃ KOBIET

W środę, 08 marca br. w sali tanecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie dla seniorów z okazji dnia Kobiet. Wśród gości znaleźli się członkowie Pogodnej Jesieni, Kresowiacy i mieszkańcy niezrzeszeni w żadnych związkach. Uczestników powitał Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski. Spotkanie minęło błyskawicznie, w przemiłej atmosferze.
czytaj dalej
 • 20-03-2023

LUDOWE OGNISKO MUZYCZNE W DĄBROWCE WLKP. ŚWIĘTUJE 10 URODZINY

Serdecznie gratulujemy przepięknego jubileuszu. Jesteśmy dumni z was i z waszej ciężkiej pracy. Swoimi występami uświetniacie okolicznościowe wydarzenia, bierzecie udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Swoją muzyką piszecie dalszą historię dąbrowieckiego folkloru. Trwajcie w tym!
Cieszymy się ogromnie, że jesteście częścią ZOK ❤️
czytaj dalej
 • 20-02-2023

WERNISAŻ PRAC JADWIGI SPYCHAŁY

W piątek 17.02.2023 r. w Galerii Zbąszyneckiego Atelier odbył się Wernisaż Wystawy prac Pani Jadwigi Spychały – lokalnej artystki, która od 1984 r. przy pomocy francuskich nici , maluje przepiękne obrazy. Wszystkich przybyłych na wernisaż gości, witał Jurek Skrzypczak, przygrywając na Koźle Weselnym. Takie muzyczne powitanie, było specjalnie przygotowaną niespodzianką dla Pani Jadwigi, która była jedną z pierwszych uczennic Dziadka Kotkowiaka.
Wernisaż otworzyła Patrycja Spychała (wnuczka artystki), która swoim przepięknym głosem, zabrała zgromadzonych w podróż po Porcie Amsterdam, przynosząc tym samym wiele wzruszeń. Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski pogratulował talentu i podziękował za chęć pokazania obrazów w zbąszyneckiej galerii. Malwina Kubicka (dyrektor ZOK) zaprosiła do zwiedzania wystawy, którą symbolicznym przecięciem wstęgi otworzyła Jadwiga Spychała. Podczas zwiedzania dało się słyszeć wielki podziw i uznanie dla rękodzieła Pani Jadwigi. Zwieńczeniem wernisażu były wpisy do pamiątkowej kroniki.
Wszystkich chętnych do oglądania, zapraszamy do Galerii.
Galeria otwarta jest w godzinach otwarcia Domu Kultury.
czytaj dalej
 • 20-02-2023

BALIK PRZEDSZKOLA

W środę 15 lutego br. w sali tanecznej odbyła się Zabawa Karnawałowa, zorganizowana przez Niepubliczne Przedszkole Pod Muchomorkiem w Zbąszynku. Na parkiecie bawiły się postacie z bajek, wróżki, czarodzieje, policjanci i rozmaite zwierzaczki.
czytaj dalej
 • 20-02-2023

FILHARMONIA

We Wtorek, 14 lutego br. w Sali widowiskowej odbył się koncert pt. ,,Roztańczone smyczki i dumny baraban" w ramach cyklu koncertów edukacyjnych, których organizatorem jest Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz”.
czytaj dalej
 • 20-02-2023

OBCHODY 100-LECIA MIASTA ZBĄSZYNEK

W Niedziele 12.02.br. Oficjalnie rozpoczęły się Obchody 100-lecia miasta Zbąszynek. Gala Inauguracyjna odbyła się w sali widowiskowej ZOK. Zgromadzonych na sali i przed ekranami komputerów gości, powitał Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski. Program Gali uświetniła Orkiestra Symfoniczna z Bydgoszczy pod batutą Marka Czekały. W utworach i strojach charakterystycznych dla każdej dekady, od lat 20' do czasów współczesnych, wokalnie prezentowali się: Emila Czekała i Mateusz Wiśniewski. Podczas Gali Burmistrz Zbąszynka i Jan Mazur Przewodniczący Rady Miejskiej wygłosili okolicznościowe referaty o pracy Burmistrza i Rady Miejskiej na przełomie kilkudziesięciu lat. Widownia z ogromnym zaciekawieniem wysłuchała wykładu dr. Adama Górskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa pt. "Wyjątkowy Zbąszynek". Na sali wielokrotnie wybuchały salwy śmiechu, kiedy dr. Górski opowiadał o absurdach charakterystycznych dla danej dekady. Na zakończenie głos zabrał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i Starosta Powiatu Świebodzińskiego Zbigniew Szumski, podkreślając ogromny rozwój miasta i jego znaczenie na przełomie lat. Galę Jubileuszową poprowadziła Malwina Kubicka (dyrektor ZOK), która przedstawiała także subiektywny rys historyczny danej dekady, wzbogacony prezentacją zdjęć. Po gali odbył się bankiet i rozmowy wspominkowe w kuluarach.
Galę w sieci wyświetlono w czasie rzeczywistym ponad 1000 razy. Dziękujemy ????
czytaj dalej
 • 08-02-2023

BALIK ZHP

W Środę, 08 lutego br. w sali tanecznej odbył się balik dla dzieci z gminy Zbąszynek. Organizatorem imprezy był Związek Drużyn ZHP w Zbąszynku. ZOK pomagał techniczne. Impreza taneczna dla najmłodszych odbyła się już po raz kolejny, w takiej formule. Harcerze doskonale animowali dzieci do zabaw i wspólnych tańców. Maluchy poprzebierane w Superbohaterki i Superbohaterów. Dzielnie wykonywały wszystkie karnawałowe zadania. Balik był elementem zimowiska-jakie zorganizowali harcerze podczas tegorocznych ferii.
czytaj dalej
 • 02-02-2023

ZBIÓRKA KRWI

W Środę, 01 Lutego 2023r. Przed Budynkiem Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się akacja Honorowego Oddawania Krwi, którą tradycyjnie zorganizowało i przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Podczas środowej akcji zarejestrowano 26 Osób, z czego 22 oddało krew. Zebrano 9900 mililitrów tego jakże cennego leku.
Zachęcamy aby wstąpić do Klubu Honorowych Dawców Krwi w Zbąszynku.
czytaj dalej
 • 02-02-2023

XXXI FINAŁ WOŚP

W niedzielę, 29 stycznia 2023 r. Gmina Zbąszynek już po raz 25 zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie, siedziba sztabu mieściła się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury, a współorganizatorem wydarzenia było OSP Zbąszynek.
Jeszcze przed godziną 8:00 odbyła się odprawa wolontariuszy. W tym roku kwestowało 21 osób. W południe, strażacy serwowali przepyszną grochówkę, którą kosztować można było do końca dnia - tegorocznego finału. Dochód jaki zebrali strażacy, w całości przekazano do Sztabu WOŚP. Swój wkład w orkiestrę mieli również członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego (Zbąszynek).
Podczas Finału na scenie dzielnie pomagali wolontariusze Ckziu.
czytaj dalej
 • 27-01-2023

FILHARMONIA

W Czwartek, 26 Stycznia w Sali widowiskowej odbył się koncert pt. ,, Suzafon i Saksofon w dźwiękowej galaktyce" w ramach cyklu koncertów edukacyjnych, których organizatorem jest Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz”.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 54 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

 • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
 • Herb miasta partnerskiego - Bedum
 • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego