Kalendarium

Kalendarz imprez

Zdrowie

  • 04-07-2021

Zniesione limity do specjalistów

Aby zwiększyć dostępność do lekarzy specjalistów, od 1 lipca zostały zniesione limity przyjęć do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.  
 
Od pierwszego lipca NFZ zapłaci za każdego chorego, który pojawi się w gabinecie lekarza specjalisty. Pieniądze na ten cel zostały już zabezpieczone w planie finansowym NFZ. Zniesienie limitów w opiece ambulatoryjnej będzie dotyczyć wszystkich pacjentów, zarówno w zakresie porad zachowawczych zabiegowych, jak i badań diagnostycznych kosztochłonnych takich jak np. kolonoskopia, gastroskopia. Dzięki tym zmianom pacjenci będą mogli szybciej dostać się do specjalisty lub na specjalistyczne badania diagnostyczne. 
Sama decyzja jest słuszna - mówi dr Bartosz Fiałek. - Ambulatoryjna opieka specjalistyczna powinna być fundamentem systemu opieki zdrowotnej. Jednak kolejki nie znikną, ponieważ w Polsce mamy skrajne niedobory lekarzy i zwyczajnie nie da się fizycznie zaopatrzyć tych nielimitowanych przyjęć. Dobre jest jednak to, że nie będzie trzeba przekładać pacjentów po wyrobieniu kontraktu na następny rok kalendarzowy.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego