Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Wizyta księdza Andrzeja u Seniorów

W czwartek, 04 sierpnia 2022 roku mieliśmy przyjemność po raz kolejny gościć w naszym Domu księdza Andrzeja Drutela proboszcza z Kosieczyna. Podczas wizyty duszpasterskiej Seniorzy wraz z księdzem modlili się, śpiewali pieśni religijne oraz prowadzili rozmowy.
czytaj dalej

Integracja z seniorami z Kargowej

W środę 03.08.2022 roku na Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie, Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku spędzili miło czas z podopiecznymi z ośrodka wsparcia z Kargowej. W tym dniu nie brakowało śpiewu znanych i lubianych melodii, granych przez Naszego muzyka Janusza, wspólnej zabawy tanecznej, rozmów, spacerów oraz pysznego poczęstunku.
czytaj dalej

Spotkanie z Panią Martą i Panią Agnieszką z Biblioteki Miejsko-Gminnej.

We wtorek, 02.08.2022 roku odbyło się spotkanie z Panią Martą i Panią Agnieszką z Biblioteki Miejsko-Gminnej im. Marcina Rożka w Zbąszynku. Seniorzy mogli zapoznać się z nowościami czytelniczymi oraz pograć z gośćmi w gry towarzyskie.
czytaj dalej

Uroczystość Upamiętnienia 79. Rocznicy Rzezi Wołyńskiej

W dniu 11 lipca 2022 roku pod pomnikiem  "Źródło" w Zbąszynku zebrali się mieszkańcy oraz przedstawiciele Miasta, aby uczcić 79 rocznicę krwawej niedzieli.  11 lipca 1943 roku ukraińscy nacjonaliści zaatakowali Polaków w 99 miejscowościach przedwojennego województwa wołyńskiego na Kresach – wtedy zajętych już przez niemiecką III Rzeszę. Dla upamiętnienia tego dnia, nazywanego Krwawą Niedzielą, co roku obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów.
czytaj dalej

Zajęcia na Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie

W czwartek, 14.07.2022 roku, Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Zbąszynku wypoczywali na świeżym powietrzu nad Jeziorkiem Koźlarskim w Chlastawie. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody podopieczni integrowali się poprzez spacer, rozmowy, taniec i śpiew. Dzień upłynął pomyślnie, pozytywnie zmęczeni i z dobrymi humorami Seniorzy powrócili do domu.
czytaj dalej

Wizyta podróżnika- Jordania

W dniu 30 czerwca 2022 mieliśmy przyjemność po raz kolejny gościć Pana Andrzeja Pasławskiego - podróżnika, organizatora wypraw terenowych, znawcę i miłośnika Bałkanów. Pan Andrzej łączy pasję poznawczą i fotograficzną. W Dziennym Domu "Senior-Wigor" podróżnik przeprowadził prelekcję na temat Haszymidzkiego Królestwa Jordanii. Jordania to miejsce, gdzie słońce przez okrągły rok opromienia unikatowe zabytki, piaszczyste pustkowia i wspaniałą przyrodę. Seniorzy z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się opowieściom i zadawali mnóstwo pytań. Mamy nadzieję, że niebawem ponownie spotkamy się z Panem Andrzejem. 
czytaj dalej

SENIORZY Z GMINY ZBĄSZYNEK WSPIERANI OPASKAMI BEZPIECZEŃSTWA

Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku realizuje projekt „Opieka na odległość” w ramach Programu Korpus Wsparcia Seniorów - Moduł II na rok 2022 dofinansowanego ze środków budżetu państwa, którego celem jest  zapewnienie bezpiecznego funkcjonowania seniorów w miejscu ich zamieszkania.
W ramach projektu nasi seniorzy zostali wyposażeni w opaski bezpieczeństwa, które pozwalają na stałe monitorowanie ich stanu zdrowia a w razie potrzeby na pomoc ratownika medycznego. Opaski są wyposażone w  funkcje bieżącego monitorowania tętna, temperatury, ciśnienia, połączenia głosowego, przycisku SOS, przypominanie o potrzebie zażycia lekarstwa i jeszcze inne istotne elementy wpływające na wzrost bezpieczeństwa Seniorów.
Seniorzy korzystają z opasek bezpieczeństwa firmy LOCON SP. Z O.O., która posiada 20 - letnie doświadczenie w realizacji tego typu zadań.   
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 39 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
  

 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego