Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

„Razem Przeciw Przemocy”

Nie zwalniamy tempa
 
W dalszym ciągu realizujemy działania z projektu „Razem Przeciw Przemocy”.  Priorytetem projektu jest zintensyfikowanie pomocy dla dzieci i młodzieży, oraz wsparcie edukacyjno – psychologiczne dla mieszkańców Gminy Zbąszynek.
Razem możemy więcej !
 
czytaj dalej

Podsumowanie kiermaszów dla MAI podczas Zbąszyneckiego Święta Seniora.

Ośrodek Pomocy Społecznej Zbąszynku  zorganizował na terenie ZOK-u  2 kiermasze charytatywne dla Mai Tomczak ze Zbąszynia.
W dniu 06.10.2021 r. na kiermaszu wystawiono rękodzieło i dekoracje wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami „POMYSŁOWY TEAM”, seniorów z Dziennego Domu „SENIOR-WIGOR” w Zbąszynku, oraz przetwory domowe otrzymane od mieszkańców naszej gminy.  Stoisko było obsługiwane przez Milenę, Magdę i Tymoteusza z grupy „POMYSŁOWY TEAM”. Natomiast w dniu 08.10.2021 r. na kiermaszu wystawiono otrzymane  domowe przetwory.
 
   
 
Łącznie ZEBRALIŚMY 1.272,81 zł!
Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie finansowe.
 
Dziękujemy również osobom  zaangażowanym, szczególnie osobom z niepełnosprawnościami,  seniorom, osobom, które przekazały przetwory na kiermasz oraz pracownikom Zbąszyneckiego Domu Kultury. 
Pomaganie nie jest trudne
 

SPECJALIŚCI W OPS !!!

 Ośrodek Pomocy Społeczny w Zbąszynku serdecznie zaprasza na indywidualne spotkania ze specjalistami w ramach projektu „Razem Przeciw Przemocy”:
- Psycholog dla osób dorosłych przyjmuje w czwartki dwa razy w miesiącu w godz. 16.00-19.00
- Psycholog dziecięcy przyjmuje  w każdy czwartek w godz. 15.00 – 18.00
- Terapeuta uzależnień przyjmuje w każdą środę w godz. 14.00 – 18.00.
Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu tel. 068 3849 102 w godz. 7.30-15.30.

Wyniki konkursu „SŁOIKOWE CZARY”

W konkursie na domowe przetwory udział wzięło 15 seniorów z Gminy Zbąszynek.
Jury wyłoniło zwycięzców w 3 kategoriach. 
Przetwory owocowe:
I miejsce - Kazimiera Wodecka
II miejsce – Agnieszka Budych
III miejsce – Barbara Piętka
Przetwory warzywne:
I miejsce – Janina Skotarczyk
II miejsce – Krystyna Kamyszek
III miejsce – Halina Pawłowska
Nalewki:
                                                                                            I miejsce – Stanisław Wodecki
                                                                                            II miejsce – Kazimiera Wodecka
                                                                                            III miejsce – Urszula Przybylska
                                                                                            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy
 

Turniej Chińczyka

W dniu 08 października 2021 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora,    został rozegrany Turniej Chińczyka.  W tym roku impreza odbyła się  w Zbąszyneckiej Hali Sportowej. W spotkaniu wzięło udział siedem czteroosobowych drużyn senioralnych. Zbąszyneckich seniorów reprezentowały następujące organizacje:  Związek Emerytów i Rencistów Kolejowych, Stowarzyszenie Klub Seniora „Pogodna Jesień”, Świebodziński Związek Kresowian -  Koło Terenowe Kosieczyn, Dzienny Dom Senior –Wigor w Zbąszynku oraz  Zbąszynecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zbąszynku. Gościnnie w turnieju udział wzięły zaprzyjaźnione drużyny z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszyniu oraz  z Domu Dziennego Pobytu Emeryta i Rencisty CUS OPS Sulechów.  Turniej składał się z czterech rund. Każda runda kończyła się zliczeniem punktów.  Walka była bardzo zacięta i   emocjonująca. Wszystkim seniorom, pomimo początkowej tremy, dopisywał humor. Pierwsze miejsce zdobywając 2910 punktów zajęła drużyna seniorów ze Związku Emerytów i Rencistów Kolejowych w Zbąszynku, II miejsce -  drużyna z Dziennego Domu „Senior -  Wigor” w Zbąszyniu , a III miejsce - drużyna reprezentująca Świebodziński Związek Kresowian -  Koło Terenowe Kosieczyn - Zbąszynek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za obecność  i  dobrą zabawę. W tym miejscu dziękujemy również Pani Ewie Sikorskiej za przeprowadzenie turnieju a Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Zbąszynku za pomoc w organizacji imprezy. Do zobaczenia za rok…
czytaj dalej

"SENIORZY NA KOŁA - BŁĘDNO DOOKOŁA"

W dniu 05 października 2021 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora, odbył się rajd rowerowy  dla seniorów "Seniorzy na koła - Błędno dookoła".  Tegoroczna trasa rajdu została opracowana przez grupę rowerową Zbąszyneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wiodła wokół jeziora Błędno. Seniorzy pokonali łącznie dystans 31 km,  co zasługuje na ogromne uznanie. Jak na zamówienie w tym dniu dopisała również  pogoda. Słońce i dobre humory towarzyszyły uczestnikom w czasie całej wycieczki. Podczas rajdu uczestnicy odwiedzili muzeum znajdujące się na stacji PKP w Zbąszyniu, gdzie obejrzeli wystawę „Pracowita Prowincja na szklanych negatywach”. Okazją do odpoczynku był  postój przy tzw. „Kamieniu Pielgrzyma”.  Wszyscy szczęśliwie dojechali na metę  znajdującą się przy Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie, gdzie na uczestników czekała gorąca zupa przygotowana przez firmę PHU Emkrzych z Nądni.  Dziękujemy seniorom za udział w imprezie i zapraszamy za rok…
czytaj dalej

ŚNIADANIE Z BURMISTRZEM W RAMACH OBCHODÓW ZBĄSZYNECKIEGO ŚWIĘTA SENIORA

W dniu 04 października 2021 roku, w ramach inauguracji obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora odbyło się spotkanie Rady Seniorów Gminy Zbąszynek z władzami gminy,  kierownikami jednostek organizacyjnych oraz sołtysami. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Burmistrza Zbąszynka – Jan Makarewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku – Jan Mazur, koordynator Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych  – Krzysztof Krzywak, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku – Katarzyna Rucioch oraz p.o. dyrektora Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury – Wojciech Podemski.  Spotkanie było okazją do omówienia spraw nurtujących środowisko zbąszyneckich seniorów oraz przedstawienia włodarzom potrzeb i oczekiwań tej grupy naszych mieszkańców.   
Zastępca Burmistrza Zbąszynka podziękował wszystkim osobom działającym na rzecz osób starszych za ich zaangażowanie i oddanie w podejmowane inicjatywy oraz  życzył seniorom zdrowia i pogody ducha na każdy dzień pięknej „jesieni życia”. Podczas spotkania omówione zostały również najważniejsze kwestie prowadzonej przez lokalny samorząd polityki senioralnej przede wszystkim w obszarze zdrowia i pomocy społecznej, efekty zrealizowanych już działań oraz plany na przyszłość. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze.
czytaj dalej

PSYCHOLOG DLA OSÓB DOROSŁYCH w OPS

W dniu 30.09.2021r. odbyły się pierwsze indywidualne spotkania z psychologiem dla osób dorosłych w ramach  projektu „Razem Przeciw Przemocy”.  Indywidualne porady psychologiczne udzielane są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku, ul. Kosieczyńska 4.  Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu tel. 068 3849 102 w godz. 7.30-15.30.

Zajęcia z socjoterapii

W dniu 28.09.2021r. rozpoczęły się zajęcia socjoterapeutyczne rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne dla dzieci i młodzieży realizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku w ramach projektu „Razem przeciw przemocy” współfinansowanego z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządy Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – edycja 2021r. W tym roku objęte zostały sołectwa Rogoziniec i Dąbrówka Wlkp.
 
 
 
czytaj dalej

„Szkoła dla Rodziców” w OPS.

Uwaga! Zostały 3 ostatnie miejsca do uczestnictwa w zajęciach „Szkoły dla Rodziców”. Osoby chętne zapraszamy na spotkanie w dniu 29.09.2021 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku.
1 2 3 4 5 6 ... 14 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego