Kalendarium

Kalendarz imprez

Zdrowie

  • 11-05-2021

Życzenia dla pielęgniarek i położnych

12 maja Dzień Pielęgniarki i Położnej.
To zawód o dużej wartości społecznej, który cierpi na poważny deficyt kadry. Ranking Barometru Zawodów z 2019 roku wskazuje, że pielęgniarki nadal pozostają wśród zawodów deficytowych.
Każdego roku polskie uczelnie kończy ponad 5 tysięcy absolwentów pielęgniarstwa i położnictwa.  Według danych OECD w Polsce na 1000 mieszkańców przypada 5,2 pielęgniarki. Na czele rankingu znajduje się Dania - 16,5 pielęgniarki na jednego mieszkańca.
Ostatnie dwa lata to pewne zmiany na lepsze: udało się wynegocjować podwyżki, weszły nowe normy zatrudnienia oraz porada pielęgniarska jako osobne świadczenie.  Od 2015 r. zwiększyła się liczba uczelni, które kształcą pielęgniarki – w 2014 r. w Polsce były 74 szkoły, które prowadziły studia na kierunku pielęgniarstwo, w 2018 r. już 93. Luka pokoleniowa nadal jednak istnieje.
 
Szanowne Panie Pielęgniarki i Położne, Szanowni Panowie Pielęgniarze
W dniu Waszego święta, składamy Wam serdeczne podziękowania za rzetelną pracę, opiekę i szacunek jakim darzycie w codziennej pracy wszystkich pacjentów i ich rodziny. Dzięki Waszej wiedzy i umiejętnościom, osoby chore mogą czuć się bezpiecznie w każdym miejscu Waszej pracy.
Życzymy Wam wielu sił i zdrowia do dalszej realizacji wszystkich zawodowych obowiązków, wymagających zawsze poświecenia się na rzecz drugiego człowieka oraz pomyślności w życiu osobistym.
Wszystkiego najlepszego.
 
Przewodniczący Rady Miejskiej           Burmistrz Zbąszynka
           (-) Jan Mazur                                  (-)  Wiesław Czyczerski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego