Kalendarium

Kalendarz imprez

Zdrowie

  • 24-05-2021

Dzieci w wirtualnej sieci

Tak jak nie wpuścimy swego dziecka na ruchliwe skrzyżowanie bez przygotowania tak NIE wpuszczajmy go do świata Internetu bez wskazania jasnych reguł zachowania w sieci. Badania i raporty z ostatnich lat nie pozostawiają złudzeń: INTERNET STAJE SIĘ PRZESTRZENIĄ CORAZ BARDZIEJ NIEBEZPIECZNA DLA DZIECI.
Ile czasu dziecko powinno spędzać przed ekranem:
0-2 lat - 0 godzin,
3-5 lat - do 1 godz./tylko filmy/,
6-12 lat do 2 godz./tylko filmy/,
13-18 lat do 3 godz. /filmy i urządzenia mobline/.
Wyniki badań dotyczących wpływu na dzieci, jaki ma używanie smartfonów i tabletów - są wstrząsające. Wynika z nich, że nadmierne korzystanie z nowych mediów nie tylko wpływa niekorzystnie na rozwój emocjonalny, społeczny i intelektualny dziecka, ale fizycznie uszkadza jego mózg. Jak to sie dzieje?
Błyskawicznie zmieniające się sceny - w filmach, animacjach, grach, na TikTok i innych mediach społecznościowych - powodują, że dzieci niemal non stop funkcjonują w trybie alarmowycm "walcz lub uciekaj". To z kolei sprawia, że co chwila produkowana jest dawka adrenaliny (przyciągająca uwagę dziecka do ekranu) i dopaminy (sprawiające, że odczuwa błogość i cgwilowe uczucie ulgo czy zadowolenie, co utrwala zły nawyk). Gdy ten stan utrzymuje się, zaburzona zostaje równowaga organizmu i produkowany jest nienaturalnie wysokiej dawce kortyzol, co prowadzi do rozregulowania układu nerwowego dziecka.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego