Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

  • 04-09-2023

SPOTKANIE ZARZĄDU RADY SENIORÓW GMINY ZBĄSZYNEK

W dniu 29 sierpnia  2023 roku odbyło się spotkanie Zarządu Rady Seniorów Gminy Zbąszynek. W spotkaniu uczestniczyli: kierownik OSiR – Marcin Minta oraz pracownik UM ds. służby zdrowia – Krzysztof Krzywak. Podczas spotkania ustalono program tegorocznych obchodów Zbąszyneckiego Święta Seniora i pikniku integracyjnego seniorów „Pożegnanie lata”.  Tydzień Seniora obchodzony będzie w dniach 08 – 13 października 2023 roku. W programie imprezy zaplanowano dla seniorów wydarzenia kulturalno-sportowe tj. Jazz Festiwal, rajd rowerowy, turniej chińczyka, potańcówkę, zmagania sportowe w ramach II Zbąszyneckiej Senioriady z Łabądkiem,  mszę św.,  bezpłatne badania profilaktyczne, spotkanie poetycko-muzyczne oraz koncert Krystyny Giżowskiej. Szczegółowe informacje na temat Tygodnia Seniora ukażą się na plakacie w miesiącu wrześniu br.
Piknik integracyjny seniorów odbędzie się w dniu 08 września 2023 roku przy Jeziorku Koźlarskim w Chlastawie. Dla seniorów wystąpi zespół „Dabrowszczanka” i „Srebrne Nutki” oraz przygotowane będą konkurencje sportowe.  Jak co roku,  podczas pikniku będzie czas na wspólny śpiew i taniec. Nie zabraknie również poczęstunku. Seniorzy będą mieli zapewniony transport na piknik i z powrotem.
Podczas spotkania kierownik OSiR – Marcin Minta   omówił terminarz zajęć sportowych dla seniorów, które ruszają na hali po wakacyjnej przerwie oraz sprawę organizacji Zbąszyneckiej Ligi Seniorów w  Kręgle. Pan Krzysztof Krzywak poinformował seniorów o aktualnym stanie podstawowej i specjalistycznej opieki medycznej w naszej gminie oraz remoncie i planowanym uruchomieniu gabinetu stomatologicznego.
Kolejne spotkanie Zarządu RS odbędzie się w miesiącu grudniu br.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: SPOTKANIE ZARZĄDU RADY SENIORÓW GMINY ZBĄSZYNEK

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego