Kalendarium

Kalendarz imprez

Ważne Społecznie

Rozwiązywanie problemów społecznych

Grupa Robocza Zespołu Koordynacyjnego przygotowuje plan działania strategii rozwiązywania problemów społecznych na 2021 r. Zwracamy się z prośbą o przesyłanie na skrzynkę pocztową: zdrowie~@~zbaszynek~.~pl, swoich spostrzeżeń, refleksji w zakresie zauważonych problemów społecznych w naszej Gminie. Pomoc Państwa posłuży nam do sprawniejszego działania w tym obszarze funkcjonowania Gminy.
W załączeniu strategia rozwiązywania problemów społecznych oraz raport z działań za 2019 r. i plan na 2020.

Załączniki

Gmina Przyjazna Seniorom

Radni Rady Miejskiej, na styczniowej sesji, zatwierdzili do realizacji Program Wsparcia i Aktywności Osób Starszych w Gminie Zbąszynek na lata 2021-2025. Program dotyczy dużej grupy mieszkańców. W Gminie żyje ponad 1960 osób 60+ tj. 24,44,% ogółu mieszkańców. Program jest więc odpowiedzią na wyzwania współczesności, w tym zmieniającą się sytuację demograficzną. 
Program ma na celu tworzenie warunków do działań promujących aktywność seniorów, zapewniających poczucie bezpieczeństwa oraz określa zadania mające na celu przystosowanie infrastruktury do potrzeb i możliwości osób starszych. Ma również na celu zmianę sposobu postrzegania seniorów przez społeczeństwo, w szczególności dzieci i młodzież.
Program w załączeniu.

 

Załączniki

Spotkanie Rady Seniorów

Spotkanie Zespołu

W imieniu Burmistrza Zbąszynka zapraszam Pana(ią) na spotkanie Zespołu zarządzającego SRPS w Gminie Zbąszynek na lata 2014-2023. Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2017 roku  o godz. 11:00 w sali konferencyjnej OPS w Zbąszynku ul. Długa 1. Zaproszenie w załączeniu. 
 
 

Załączniki

Wsparcie specjalistów

Zapraszamy. 
czytaj dalej

Program Aktywności

Powołanie Rady Seniorów

Wspólne działania organizacji pozarządowych z terenu Gminy Zbąszynek skupiających w swych szeregach seniorów i działających na rzecz poprawy jakości życia osób w wieku 60+, wzmocnienie integracji międzypokoleniowej oraz kształtowanie w społeczeństwie pozytywnego obrazu seniorów to postanowienia Partnerstwa społecznego podpisanego 15 maja br. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury w Zbąszynku. 
czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Rodziny

15 maja br.  obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny.
 
czytaj dalej

Rada Seniorów Gminy Zbąszynek

W siedzibie Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zbąszynku, 6 kwietnia odbyło się spotkanie założycielskie Rady Seniorów Gminy Zbąszynek.
czytaj dalej

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
 
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego